התאמת משקפי ראייה

התאמת משקפי ראייה לצורת הפנים או לפי אורח חיים

אם אתם רוצים להיראות מתוחכמים, צעירים, שמרנים, אופנתיים, או ספורטיביים, משקפי הראייה המתאימים יכולים לסייע בעיצוב התדמית שלכם.

בחירת משקפי ראייה אינה פשוטה, במיוחד לאור העובדה כי משקפי ראייה הינם הדבר הראשון אשר שמים לב אליו כאשר מסתכלים עליכם.לכן,  לאחר בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מוסמך, יש לבחור משקפיים אשר מחמיאים ואף מתאימים לאורח החיים ולאישיות שלכם. אם אתם יושבים כל היום מול המחשב ייתכן שתבחרו מסגרת שונה מאלו העוסקים בפעילות ספורטיבית; אם אתם בעיקר בבית מתרוצצים אחר הילדים, כנראה שתבחרו מסגרת שונה מאנשי עסקים. לכן, חשוב ליידע את האופטומטריסט במה אתם עוסקים, איך נראה סדר היום שלכם ולמה למעשה מיועדים המשקפיים.

על פי רוב אורח החיים כולל סוגים שונים של עיסוקים, פעילויות, תחביבים ומאפייני אישיות. לכן,  משקפי ראייה יכולים להראות לאחרים את ה"אני האמיתי" שלכם, או את התדמית אותה אתם רוצים ליצור.  למשל, אם ברצונכם לשדר תחושה של בטחון ואמינות בקרב לקוחות עסקיים, מומלץ לבחור במשקפיים בעלי מסגרת בצבעים שמרניים. אם ברצונכם להדגיש את הפאן היצירתי והאופנתי שבכם, כדאי לבחור בצבעים לא שגרתיים, צורות מיוחדות ואף לשקול סגנון רטרו או וינטאג'.

כאשר בוחרים מסגרת, חשוב לבדוק את הנוחות שלה, המשקל, ההתאמה והגודל. לעיתים, היצרן אינו יכול להתאים את העדשה הדרושה למסגרת. לכן, אני ממליצה לאפשר לאופטומטריסט בעל הניסיון להציע לכם מספר מסגרות אשר יתאימו לאורח חייכם, מבנה הפנים שלכם ולתקציבכם.

לאחר שרכשתם את המשקפיים, אני ממליצה לאחסן את המשקפיים בנרתיק המיועד לכך (משקפיים ללא מסגרת חשוב לאחסן בנרתיק קשיח), לנקות את עדשות המשקפיים עם מטלית מיוחדת וכן להסיר את המשקפיים בשתי הידיים.